home Hlavní menu šipka SLUŽBY šipka Kardio zóna

Kardio zóna

Cardio zóna je vybavena produkty od společnosti CYBEX. Tato firma veškeré své produkty nejen vyrábí kompletně na půdě USA a v souladu s americkými normami, ale také vyvíjí ve vlastním výzkumném institutu CYBEX INSTITUT. V poměrně úzké spolupráci s americkým námořnictvem, sportovními kluby a univerzitami pracuje CYBEX na tom, aby jeho cardio trenažéry pomáhali sportovcům získat kondici efektivním, příjemným a přirozeným způsobem. Při minimální zátěži na klouby a pohybový aparát umožňuje uživatelům dosáhnout nejlepších možných výsledků. Především pak TOTAL BODY ARC TRAINER, který nabízí unikátní ergonomii pohybu a pomáhá procvičit, zpevnit a protáhnout celé tělo, je důkazem toho, že inovace v kardio zóně přináší atraktivitu pro Vaše klienty.

Můžete těšit například na:
Crossový trenažér CYBEX 770AT
Běžecký pás CYBEX 625T
Ergometr CYBEX 750C
Recumbent CYBEX 750R
Veslařský trenažér FIRST DEGREE E520
Tomahawk E-series - kola pro indoor cycling

Název kardiozóna, i kardiozóna jako taková, v mnohých lidech vyvolává smíšené pocity a obavy, že je toto prostředí určeno jen lidem majícím problémy se srdcem. Opak je pravdou – jakékoli cvičení, tedy i cvičení v kardiozóně, by mělo být zejména prevencí. Z názvu vyplývá, že spojitost se srdcem tu opravdu je, ale ve smyslu jeho posílení, resp. posílení celého kardiovaskulárního systému. Veškeré stroje, kterými je kardiozóna vybavena, slouží kromě shora uvedeného také k posílení svalů, formování těla (tedy i k „hubnutí“) a celkovému zlepšení fyzické i psychické kondice. Kardiozóna je tedy opravdu určena „široké veřejnosti“.
 

Aby kardiozóna dostála všem slibům, musí být vybavena kvalitními profesionálními stroji širokého zaměření. Jen tak je možné nabídnout kvalitní trénink klientům všech věkových kategorií a různé fyzické zdatnosti, včetně profesionálních sportovců i klientů s různými zdravotními obtížemi.

 

A jaké stroje v kardiozóně hledat? Je to jednoduché – člověku přirozený pohyb je chůze a běh – v kardiozóně tedy nesmí chybět běžecký trenažér. Mnozí se chtějí vyhnout otřesům a těžkým dopadům zatěžujícím velké nosné klouby a páteř a jiní chtějí hlavně zpevnit a posílit hýžďové svaly a svaly dolních končetin - pro všechny z nich je ideální alternativou crossový trenažér, kombinující v sobě klasický eliptický trenažér a stepper simulující chůzi do schodů. Pokud chcete zapojit opravdu celé tělo, hledejte veslovací trenažér. Mohou se objevit i jiné stroje zaměřené na užší klientelu. U nás je to například rotoped určený pro klienty s nadváhou, se zdravotními problémy zad, kloubního systému dolních končetin. Tento rotoped má opěrku zad, sedlo i pedály jsou ve stejné rovině - tedy je nenáročný pro nástup a výstup.

Všechny výše popsané kardiostroje naleznete v našem centru, samozřejmě s kvalifikovanou obsluhou, která vám cvičení na jednotlivých strojích vysvětlí a poradí, jak dlouho, v jaké zátěži a intenzitě trénovat.

Rychlý kontakt

Otevírací dobaOtevírací doba

17.11. OTEVŘENO!
Po-Pá 7-20

So-Ne 8-12 15-19

TelefonTelefon na recepci

702 285 490

Kontaktní formulářMáte nějaké dotazy?
kontaktní formulář

Aktuality další aktuality

16
11

17.11. OTEVŘENO

VÁŽENÍ KLIENTI, na státní svátek 17.11. máme otevřeno jako každý jiný všední den od 7-20 hodin Těšíme se, že toho využijete! Fitness Spektrum

22
10

Nová provozní doba!

Vážení a milí klienti, přinášíme vám zásadní změny v naší provozní době. Od pondělí 31.10.22 budete moci naší tělocvičnu navštěvovat mimo víkendu také v době poledních pauz, ...