home Hlavní menu šipka Skupinové cvičení šipka ETB® (European Tae Bo®)

ETB® (European Tae Bo®)

Get the first place by your own - Lose your fear - Live your life - Free your mind

 

European Tae Bo® je všestranný a vysoce účinný sportovní systém švýcarské skupiny EFPE® (European Fitness Professional Education), který má své neodmyslitelné místo na fitness trhu již 20 let.

Sportovní systém ETB® je intenzivní trénink celého těla, který vychází z prvků bojových sportů a umění. Ve sledu za sebou jsou ve velice rychlém tempu a o vysokém počtu opakování prováděny kopy a údery a jejich kombinace a vazby.

 Veškeré údery jsou bezkontaktní, nevytváří se žádné choreografie a přestávky si určuje každý sám. Jelikož má každý intenzitu cvičení ve své režii, je Tae-bo určeno každému, kdo chce zapracovat na své postavě a zlepšit svoji kondici.

Trénink probíhá ve dvou typech lekcí:

ETB® je především vysoce účinným tréninkem kardiovaskulární vytrvalosti, během kterého pracujeme jak s úseky aerobní vytrvalosti, tak s intervalovými sekvencemi, které střídají submaximální až maximální kapacitu anaerobní výkonnosti pro efektivní nárůst kondice. Kromě zvyšování kondice aerobně-anaerobní ale zároveň účinně trénujeme a zlepšujeme silovou vytrvalost a svalovou sílu, zlepšujeme flexibilitu, výbušnost a koordinaci, a to díky komplexnímu zatěžování svalů končetinových i trupových kombinacemi a sériemi opakování bojových technik. Kopy a údery jsou prováděny v přirozených rozsazích pohybu a zlepšují funkci skeletu, rozvíjí ohebnost a stabilitu kloubů. Vysoká frekvence cvičení automaticky zvyšuje svalový tonus hlubokých svalů – tzv. core - a zcela přirozeně zlepšuje posturální funkci trupu.

ETB® Intro lekce je neodmyslitelnou součástí konceptu lekcí ETB. V tomto typu lekce se zaměřujeme více na svalovou vytrvalost a zefektivnění svalové práce vedoucí k lepším výsledkům vlastního tréninku. Trénujeme v ní cit pro přirozený pohyb a funkci skeletu, tak aby nedocházelo k přetěžování pohybového systému. Při ETB Intro lekcích se trénují bojové techniky a jejich kombinace ve vyšších počtech opakování. Trénink kardiovaskulárního systému je sekundární a v popředí je především efektivnější zapojení svalstva celého těla, zlepšení držení těla a citu pro provedení bojových technik. Díky pravidelným návštěvám ETB Intro lekcí se kopy a údery stávají efektivnějším nástrojem pro procvičení celého těla.  

 

Video:

https://youtu.be/9Iy-gvjtD8w

 

Rychlý kontakt

Otevírací dobaOtevírací doba

Po-Pá 7-20
So-Ne 8-12 15-19

TelefonTelefon na recepci

702 285 490

Kontaktní formulářMáte nějaké dotazy?
kontaktní formulář

Aktuality další aktuality

16
11

17.11. OTEVŘENO

VÁŽENÍ KLIENTI, na státní svátek 17.11. máme otevřeno jako každý jiný všední den od 7-20 hodin Těšíme se, že toho využijete! Fitness Spektrum