home Hlavní menu šipka Skupinové cvičení šipka ETB® (European Tae Bo®)

ETB® (European Tae Bo®)

Get the first place by your own - Lose your fear - Live your life - Free your mind

 

European Tae Bo® je všestranný a vysoce účinný sportovní systém švýcarské skupiny EFPE® (European Fitness Professional Education), který má své neodmyslitelné místo na fitness trhu již 20 let.

Sportovní systém ETB® je intenzivní trénink celého těla, který vychází z prvků bojových sportů a umění. Ve sledu za sebou jsou ve velice rychlém tempu a o vysokém počtu opakování prováděny kopy a údery a jejich kombinace a vazby.

 Veškeré údery jsou bezkontaktní, nevytváří se žádné choreografie a přestávky si určuje každý sám. Jelikož má každý intenzitu cvičení ve své režii, je Tae-bo určeno každému, kdo chce zapracovat na své postavě a zlepšit svoji kondici.

Trénink probíhá ve dvou typech lekcí:

ETB® je především vysoce účinným tréninkem kardiovaskulární vytrvalosti, během kterého pracujeme jak s úseky aerobní vytrvalosti, tak s intervalovými sekvencemi, které střídají submaximální až maximální kapacitu anaerobní výkonnosti pro efektivní nárůst kondice. Kromě zvyšování kondice aerobně-anaerobní ale zároveň účinně trénujeme a zlepšujeme silovou vytrvalost a svalovou sílu, zlepšujeme flexibilitu, výbušnost a koordinaci, a to díky komplexnímu zatěžování svalů končetinových i trupových kombinacemi a sériemi opakování bojových technik. Kopy a údery jsou prováděny v přirozených rozsazích pohybu a zlepšují funkci skeletu, rozvíjí ohebnost a stabilitu kloubů. Vysoká frekvence cvičení automaticky zvyšuje svalový tonus hlubokých svalů – tzv. core - a zcela přirozeně zlepšuje posturální funkci trupu.

ETB® Intro lekce je neodmyslitelnou součástí konceptu lekcí ETB. V tomto typu lekce se zaměřujeme více na svalovou vytrvalost a zefektivnění svalové práce vedoucí k lepším výsledkům vlastního tréninku. Trénujeme v ní cit pro přirozený pohyb a funkci skeletu, tak aby nedocházelo k přetěžování pohybového systému. Při ETB Intro lekcích se trénují bojové techniky a jejich kombinace ve vyšších počtech opakování. Trénink kardiovaskulárního systému je sekundární a v popředí je především efektivnější zapojení svalstva celého těla, zlepšení držení těla a citu pro provedení bojových technik. Díky pravidelným návštěvám ETB Intro lekcí se kopy a údery stávají efektivnějším nástrojem pro procvičení celého těla.  

 

Video:

https://youtu.be/9Iy-gvjtD8w

 

Rychlý kontakt

Otevírací dobaOtevírací doba

Po-Pá 7-12 14-20
So, Ne 9-12 16-19

TelefonTelefon na recepci

702 285 490

Kontaktní formulářMáte nějaké dotazy?
kontaktní formulář

Aktuality další aktuality

14
04

Velikonoce

Na Velikonoční pondělí budeme pouze odpoledne 15-20 hod. Ostatní dny jsme tu pro Vás dle standardní otevírací doby. Hezké velikonoční svátky! Fitness Spekrum

Velikonoce

02
02

Novinky H.I.I.T a FLOWIN!

S radostí oznamujeme, že se mezi naše skupinové lekce vrací FLOWIN, který se u nás těšil velké oblibě. O této lekci si více můžete zjistit ZDE. FLOWIN ...

Novinky H.I.I.T a FLOWIN!