TRX®

TRX přináší maximální výsledky v minimálním čase a pomůže vám vybudovat pevnou a zdravou postavu.

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách.

Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

TRX je vhodné pro každého
Cvičení na TRX je určeno pro úplné začátečníky i elitní sportovce. Cviky lze snadno stupňovat. Zátěž upravíte nastavením polohy těla.

Nekonečné množství cviků
TRX přináší větší funkčnost než velké a drahé stroje. S jediným kusem nářadí provedete nekonečné množství cviků.

Vybudujete si silné jádro
TRX buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla

Zapojení celého těla jako jednotný koordinovaný systém. Závěsné cvičení na TRX® systému je další velký vývojový krok při funkčním výkonnostním cvičení.

  • Cviky závěsného cvičení umožňují třírozměrné pohyby.
  • S malými změnami v nastavení těla, se můžeme zaměřit na specifickou cílovou oblast každého sportovce či klienta a velice individuálním způsobem pracovat na fyzických limitech.
  • Intenzitu tréninku se závěsným systémem TRX® regulujeme změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu.

TRX® se skládá ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky zakončenými madly pro ruce či nohy. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce (zpravidla na zemi) a druhá je zavěšena na TRX®. Předem připravenou lekcí vás provází vyškolený instruktor.

Jádro – CORE

Každé cvičení zapojí vaše tělesné jádro (tzv. „CORE“) – mezi hlavní partie patří břišní oblast, záda, ABS, hrudník a pánev. Jádro umožňuje tělu stabilitu a flexibilitu. Bez ohledu na to, co děláte každý den, bude to mít vliv na vaše jádro – mytí auta, hra košíkové s dětmi, rekreační sport (golf, tenis atd.) nebo příprava na sportovní soutěže. Silné a stabilní jádro je důležité pro prevenci poranění.

Přijďte zjistit, proč je TRX® nejžádanější fitness nářadí posledních let !?!

Tělo vnímá pohyby, nikoli svaly

Tato koncepce je naprosto odlišná od tradičního posilování na strojích, které se zaměřuje na izolované svaly. Posouvá se směrem k integrovanému přístupu: k vyrovnanosti, koordinaci a flexibilitě.

Posilovací cvičení ve statických pozicích může fungovat pro zvětšení velikosti dané svalové skupiny, ale nevyžaduje dostatečnou neuromuskulární koordinaci, která je nutná pro nastavení optimálního posilování a optimální výkonnosti.


Tělo vnímá pohyby, nikoli svaly | Foto: Brandon Gugala / www.flickr.com

 

Výhody TRX® závěsného posilovacího systému

  • při TRX® tréninku procvičíte svaly celého těla, zlepšíte práci kardiovaskulárního systému a uvolníte přetěžované svalové partie
  • používáte vlastní tělesnou hmotnost a gravitaci
  • při cvičení s TRX® ušetříte čas, který byste normálně vynaložili na hledání vhodného fitness stroje nebo činky
  • Někdy může nastat situace, že u strojů čeká na cvičení i několik sportovců naráz. V takové chvíli můžete využít TRX®, kterých je u nás velký počet.

Jak vzniklo TRX?

TRX® byl původně vyvinut americkými vojenskými a speciálními jednotkami jako všestanný systém pro posilování celého těla i v extrémních podmínkách. TRX® a jeho tréninkové postupy tak nahradí kompletně vybavenou posilovnu. Postupem času začali TRX® používat nejlepší MMA bojovníci, olympijští medailisté a desítky profesionálních sportovců z celého světa.

Rychlý kontakt

Otevírací dobaOtevírací doba

Po-Pá 7-20
So-Ne 8-12 15-19
svátky 1. a 8.5. 7-20 hod

 

TelefonTelefon na recepci

702 285 490

Kontaktní formulářMáte nějaké dotazy?
kontaktní formulář

Aktuality další aktuality

29
03

Velikonoční svátky

Vážení klienti, rádi bychom vás informovali o otevírací době našeho fitness centra během Velikonoc. Na Velký pátek plánujeme provozovat centrum v běžných otevíracích hodinách 7-20 a na ...

01
01

Nový ceník služeb

Vážení klienti, S úctou Vám oznamujeme, že od 1. ledna 2024 jsmeprovedli aktualizaci ceníku našich služeb. Tato změna byla nevyhnutelná z důvodu stoupajících nákladů na provoz a ...