TRX®

Zapojení celého těla jako jednotný koordinovaný systém. Závěsné cvičení na TRX® systému je další velký vývojový krok při funkčním výkonnostním cvičení.

  • Cviky závěsného cvičení umožňují třírozměrné pohyby.
  • S malými změnami v nastavení těla, se můžeme zaměřit na specifickou cílovou oblast každého sportovce či klienta a velice individuálním způsobem pracovat na fyzických limitech.
  • Intenzitu tréninku se závěsným systémem TRX® regulujeme změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu.

TRX® se skládá ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky zakončenými madly pro ruce či nohy. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce (zpravidla na zemi) a druhá je zavěšena na TRX®. Předem připravenou lekcí vás provází vyškolený instruktor.

Jádro – CORE

Každé cvičení zapojí vaše tělesné jádro (tzv. „CORE“) – mezi hlavní partie patří břišní oblast, záda, ABS, hrudník a pánev. Jádro umožňuje tělu stabilitu a flexibilitu. Bez ohledu na to, co děláte každý den, bude to mít vliv na vaše jádro – mytí auta, hra košíkové s dětmi, rekreační sport (golf, tenis atd.) nebo příprava na sportovní soutěže. Silné a stabilní jádro je důležité pro prevenci poranění.

Přijďte zjistit, proč je TRX® nejžádanější fitness nářadí posledních let !?!

 

TRX:Total-Body Resistance Exercise

TRX: Total-Body Resistance Exercise
(= Cviky pro zatížení celého těla) Suspension Training (Závěsný trénink).

 

Tělo vnímá pohyby, nikoli svaly

Tato koncepce je naprosto odlišná od tradičního posilování na strojích, které se zaměřuje na izolované svaly. Posouvá se směrem k integrovanému přístupu: k vyrovnanosti, koordinaci a flexibilitě.

Posilovací cvičení ve statických pozicích může fungovat pro zvětšení velikosti dané svalové skupiny, ale nevyžaduje dostatečnou neuromuskulární koordinaci, která je nutná pro nastavení optimálního posilování a optimální výkonnosti.


Tělo vnímá pohyby, nikoli svaly | Foto: Brandon Gugala / www.flickr.com

 

Výhody TRX® závěsného posilovacího systému

  • při TRX® tréninku procvičíte svaly celého těla, zlepšíte práci kardiovaskulárního systému a uvolníte přetěžované svalové partie
  • používáte vlastní tělesnou hmotnost a gravitaci
  • při cvičení s TRX® ušetříte čas, který byste normálně vynaložili na hledání vhodného fitness stroje nebo činky
  • Někdy může nastat situace, že u strojů čeká na cvičení i několik sportovců naráz. V takové chvíli můžete využít TRX®, kterých je u nás velký počet.

Jak vzniklo TRX?

TRX® byl původně vyvinut americkými vojenskými a speciálními jednotkami jako všestanný systém pro posilování celého těla i v extrémních podmínkách. TRX® a jeho tréninkové postupy tak nahradí kompletně vybavenou posilovnu. Postupem času začali TRX® používat nejlepší MMA bojovníci, olympijští medailisté a desítky profesionálních sportovců z celého světa.

Rychlý kontakt

Otevírací dobaOtevírací doba

Běžný provoz: 
Po 7:30-12 a 14-21
Út  7:00-12 a 14-21
St 7:30-12 a 14-21
Čt 7:00-12 a 14-21
Pá 7:30-12 a 14-21
So, Ne 9-12 a 16-19

TelefonTelefon na recepci

702 285 490

Kontaktní formulářMáte nějaké dotazy?
kontaktní formulář

Aktuality další aktuality

08
05

Cena skupinových cvičení jednotně 119,-Kč!

Ano je to tak. Na jednotnou cenu skupinovek 119,-Kč se můžete těšit již od zítřka! Nejdříve jsme touto akcí chtěli podpořit cvičení PILOXING, které si určitě zaslouží ...

Cena skupinových cvičení jednotně 119,-Kč!

02
05

Pronájem tělocvičny

Nově si můžete rezervovat a pronajmout úplně celou tělocvičnu jenom pro sebe nebo pro svojí skupinu. Této možnosti lze využít pouze o víkendech v čase od 15 ...

Pronájem tělocvičny