TRX®

TRX přináší maximální výsledky v minimálním čase a pomůže vám vybudovat pevnou a zdravou postavu.

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách.

Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

TRX je vhodné pro každého
Cvičení na TRX je určeno pro úplné začátečníky i elitní sportovce. Cviky lze snadno stupňovat. Zátěž upravíte nastavením polohy těla.

Nekonečné množství cviků
TRX přináší větší funkčnost než velké a drahé stroje. S jediným kusem nářadí provedete nekonečné množství cviků.

Vybudujete si silné jádro
TRX buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla

Zapojení celého těla jako jednotný koordinovaný systém. Závěsné cvičení na TRX® systému je další velký vývojový krok při funkčním výkonnostním cvičení.

  • Cviky závěsného cvičení umožňují třírozměrné pohyby.
  • S malými změnami v nastavení těla, se můžeme zaměřit na specifickou cílovou oblast každého sportovce či klienta a velice individuálním způsobem pracovat na fyzických limitech.
  • Intenzitu tréninku se závěsným systémem TRX® regulujeme změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu.

TRX® se skládá ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky zakončenými madly pro ruce či nohy. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce (zpravidla na zemi) a druhá je zavěšena na TRX®. Předem připravenou lekcí vás provází vyškolený instruktor.

Jádro – CORE

Každé cvičení zapojí vaše tělesné jádro (tzv. „CORE“) – mezi hlavní partie patří břišní oblast, záda, ABS, hrudník a pánev. Jádro umožňuje tělu stabilitu a flexibilitu. Bez ohledu na to, co děláte každý den, bude to mít vliv na vaše jádro – mytí auta, hra košíkové s dětmi, rekreační sport (golf, tenis atd.) nebo příprava na sportovní soutěže. Silné a stabilní jádro je důležité pro prevenci poranění.

Přijďte zjistit, proč je TRX® nejžádanější fitness nářadí posledních let !?!

Tělo vnímá pohyby, nikoli svaly

Tato koncepce je naprosto odlišná od tradičního posilování na strojích, které se zaměřuje na izolované svaly. Posouvá se směrem k integrovanému přístupu: k vyrovnanosti, koordinaci a flexibilitě.

Posilovací cvičení ve statických pozicích může fungovat pro zvětšení velikosti dané svalové skupiny, ale nevyžaduje dostatečnou neuromuskulární koordinaci, která je nutná pro nastavení optimálního posilování a optimální výkonnosti.


Tělo vnímá pohyby, nikoli svaly | Foto: Brandon Gugala / www.flickr.com

 

Výhody TRX® závěsného posilovacího systému

  • při TRX® tréninku procvičíte svaly celého těla, zlepšíte práci kardiovaskulárního systému a uvolníte přetěžované svalové partie
  • používáte vlastní tělesnou hmotnost a gravitaci
  • při cvičení s TRX® ušetříte čas, který byste normálně vynaložili na hledání vhodného fitness stroje nebo činky
  • Někdy může nastat situace, že u strojů čeká na cvičení i několik sportovců naráz. V takové chvíli můžete využít TRX®, kterých je u nás velký počet.

Jak vzniklo TRX?

TRX® byl původně vyvinut americkými vojenskými a speciálními jednotkami jako všestanný systém pro posilování celého těla i v extrémních podmínkách. TRX® a jeho tréninkové postupy tak nahradí kompletně vybavenou posilovnu. Postupem času začali TRX® používat nejlepší MMA bojovníci, olympijští medailisté a desítky profesionálních sportovců z celého světa.

Rychlý kontakt

Otevírací dobaOtevírací doba

Po-Pá 7-20
So-Ne 8-12 15-19

TelefonTelefon na recepci

702 285 490

Kontaktní formulářMáte nějaké dotazy?
kontaktní formulář

Aktuality další aktuality

16
11

17.11. OTEVŘENO

VÁŽENÍ KLIENTI, na státní svátek 17.11. máme otevřeno jako každý jiný všední den od 7-20 hodin Těšíme se, že toho využijete! Fitness Spektrum